Filtr podciśnieniowy diatomitowy

Jesteśmy jednym z nielicznych producentów filtrów podciśnieniowych wykorzystywanych w oczyszczaniu wody. Filtry te najczęściej używane są w stacjach uzdatniania wody na basenach publicznych, a także oczyszczaniu i uzdatnianiu wody używanej w instalacjach technologicznych. Filtracja, która wykorzystuje filtr podciśnieniowy ta może być także użyta w branży spożywczej a głównie przy produkcji piwa i wina.

Filtr podciśnieniowy - charakterystyka


Jako medium filtracyjne stosuje się ziemię okrzemkową (diatomit) lub włókna celulozowe. Elementy filtracyjne w postaci specjalnie zaprojektowanych wkładów mogą mieć różną powierzchnię. Jest to uzależnione od wymaganej wydajność filtra. Dla najlepszej jakości filtracji nasze filtry projektujemy tak, aby prędkość filtracji nie przekraczała 4 m3 /h na 1 metr kwadratowy powierzchni.

Działanie filtrów podciśnieniowych

Pracą, którą zajmuje się filtr podciśnieniowy, steruje automatyka w połączeniu z zaawansowanymi zaworami z napędem elektrycznym lub pneumatycznym, a ingerencja ludzka sprowadza się jedynie do nadzoru i cyklicznego czyszczenia wnętrza filtra. Filtry w tej technologi mogą mieć wydajność nawet do 600 m3/h.