Toczenie CNC

Toczenie CNC czyli najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


Toczenie CNC uchodzi za jedną z najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem. W wyniku toczenia, można otrzymać przedmioty o różnych kształtach, np. przedmioty w kształcie brył – kule, stożki, walce itp. Wszystko to możliwe jest dzięki nowoczesnemu, komputerowemu sterowaniu maszyną (stąd tokarki CNC - Computerized Numerical Control). Proces toczenia CNC pozwala szybko i bezpiecznie wytworzyć przedmiot z uwzględnieniem skomplikowanej geometrii. Warto podkreślić, że toczenie znacznie skraca czas wytwarzania przedmiotu, co przekłada się na obniżenie kosztów produkcji. Praca tokarki jest wydajna, bezpieczna i znacznie odciąża fizyczną pracę operatora maszyny.

Do profesjonalnej metody, jaką jest obróbka CNC potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Posiadane przez nasz tokarki CNC to nowoczesne urządzenia dokładnie pokazujące wszystkie niezbędne parametry pracy, takie jak informacje dotyczące narzędzi oraz ich korekcji a także parametrów obróbki. Integracja tokarki z komputerem umożliwia wytwarzanie dużych serii identycznych elementów, których wymiary są odzwierciedleniem dokumentacji wykonawczej.

Parametry tokarek CNC w naszym parku maszynowym:

- średnica toczenia do 450 milimetrów

- wysoka powtarzalność wymiarowa

- długość toczenia do 1000 milimetrów

- 8-pozycyjna głowica narzędziowa

- krótki czas produkcji detali

- dobra jakość powierzchni dzięki sztywności oraz narzędziom o wysokiej sprawności


Zapraszamy do przesyłania zapytań. Otwieramy większość formatów cyfrowych CAD, co umożliwia szybkie przygotowanie wstępnej oferty bez konieczności przesyłania dokumentacji wykonawczej.