Obróbka CNC

Obróbka CNC czyli podstawowa technika wytwarzania komponentów, narzędzi i przedmiotów użytkowych


Obróbka CNC dzieli się na frezowanie oraz toczenie. Do frezowania zasadniczo wykorzystuje się obróbkę pionową, toczeniu podlegają zazwyczaj elementy cylindryczne. Obróbka sterowana numerycznie umożliwia wykonywanie w pełni powtarzalnych detali, co obecnie jest wymogiem odbiorców przemysłowych i pozwala na odpowiednie wykończenie potrzebnego produktu. Inne operacje obróbki skrawaniem to zazwyczaj: wiercenie, planowanie, szlifowanie, grawerowanie. Toczenie CNC to z kolei obróbka, która pozwoliła na skrawanie skomplikowanych kształtów, których nie można uzyskać na obrabiarkach konwencjonalnych. Za pomocą toczenia przygotować można nawet bardzo małe detale o średnicy nieprzekraczającej kilka milimetrów.
 

Najwyższa wydajność zagwarantowana dzięki fachowej obróbce CNC

 

Dzięki obróbce CNC możliwa jest wysokowydajna produkcja rozmaitych elementów – każdy z nich wygląda identycznie, tak jak zaplanowano w projekcie. Obróbka tego typu zapewnia także automatyzację, dzięki czemu wytwarzanie wyrobów trwa o wiele krócej. Toczenie i frezowanie pozwalają także zminimalizować straty materiału wejściowego powstające podczas obróbki.

Zalety obróbki CNC są naprawdę olbrzymie!

 

Obrabiarki w naszym parku maszynowym to nowoczesne urządzenia posiadające osobny napęd oraz układ pomiarowy każdej osi sterowany w sposób numeryczny. Urządzenia te zaopatrzone są w napęd, który przenoszony jest dzięki śrubom tocznym. Zastosowanie obrabiarek CNC umożliwia eliminacje prowadnic ślizgowych. Urządzenia tego typu nie posiadają także przekładni zębatych. Wyposażone są w konstrukcje zamknięte. Przekłada się to na jakość powierzchni obrabianej. Co istotne, obrabiarki CNC samoczynnie kodują narzędzia oraz potrafią je wymieniać i odpowiednio wymierzyć.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obróbki tworzyw sztucznych i metali. Dysponujemy własnym działem produkcyjnym i kadrą doskonale wyszkolonych pracowników. Wykonujemy gotowe detale o wysokiej jakości wykonania.Toczenie CNC

Wysokowydajna obróbka na tokarkach sterowanych numerycznie


Frezowanie CNC

Produkcja precyzyjnych detali na pionowych centrach obróbczych oraz frezarkach


Ślizgi CAT JCB VOLVO

Elemeny tranportu wewnętrznego oraz ślizgi, prowadnice, rozety podające


Dysze filtracyjne

Elementy stosowane w filtrach żwirowych i wymiennikach jonitowych


Unia Europejska - informacje i zapytania ofertowe